طرز تهیه کیک تولد یا کیک خامه ای

طرز تهیه کیک تولد یا کیک خامه ای

کیک تولد یا کیک خامه ای

Telegram.me/mojifoodir

مواد لازم برای تهیه کیک اسفنجی :

تخم مرغ 4 عدد

آب یا شیر 40 گرم

آرد 120 گرم

شکر 120 گرم

نمک یک پنس

آبلیمو نصف قاشق چایخوری

اسانس خوراکی   در صورت تمایل چند قطره

بیکینگ پودر  نصف قاشق چایخوری

وانیل   یک قاشق چایخوری

Telegram.m/mojifoodir

طرز تهیه کیک اسفنجی :

زرده و سفیده تخم مرغ را از هم جدا می کنیم سفیده های تخم مرغ را با دو سوم شکر به خوبی با همزن می زنیم تا کاملا به صورت فوم در بیاید و با برگرداندن ظرف از ظرف نریزد. یک پنس نمک و آبلیمو را نیز به آن اضافه کرده همچنان با همزن می زنیم بعد این موادی که به شکل فوم در آمده را درون ظرفی ریخته و در یخچال قرار می دهیم تا بقیه موادمان آماده شود. حالا زرده تخم مرغ را درون همزن می ریزیم و با بقیه شکر و وانیل خوب می زنیم تا به صورت کرم رنگ در بیاید در این مرحله در صورت دلخواه می توانیم چند قطره اسانس خوراکی نیز به موادمان اضافه کنیم. حالا فوم را از یخچال خارج کرده و تخم مرغ زرده ها را کم کم اضافه کرده و با لیسک مخلوط می کنیم سپس آرد را نیز که از قبل چند دفه الک کرده ایم و با بیکینگ پودر مخلوط کرده ایم. با الک کم کم روی موادمان می ریزیم و با لیسک با بقیه مواد مخلوط می کنیم .

قالب را با روغن جامد یا کره یا روغن قنادی چرب می کنیم و آرد پاشی می کنیم و آرد اضافه آن را می گیریم سپس مواد را درون قالب می ریزیم. و درون فری با دمای 180 درجه سانتی گراد به مدت 30 الی 40 دیقه قرار می دهیم.

Telegram.me/mojifoodir

نکات مهم: قبل از 20 دقیقه هرکز در فر را باز نکنید. در صورتی که قالب شما طرح دار نیست می توانید به جای آرد پاشی کاغذ روغنی درون آن استفاده کنید. موادی که درون قالب می ریزید باید یک بند انگشت از بالای قالب خالی بماند تا جا برای پف کردن کیک وجود داشته باشد. برای اینکه تشخیص دهید حرارت فر شما مناسب است بعد از گرم شدن فر دست خود را در فر بگیرید 5 ثانیه نگه دارید. حرارت نباید طوری باشد که دست شما را بسوزاند و خیلی هم نباید سرد باشد. سردی فر باعث عدم پف کردن کیک می شود و گرمای زیاد فر باعث خشکی سطح کیک و ترک خوردن آن می شود.

این مطلب را برای علاقمندان فوروارد کنید.

Telegram.me/mojifoodir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *